Genç Patronlar

* HER ŞEY DAHA GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN

Haber Burada

GENÇ PATRONLAR GAZETESİ

Gündem

#FikrinBursaBedel 

Tink, Genç Girişimci Adaylarını Burs ile Ödüllendiriyor! Fongogo üzerinden başlatılan Fikir Yarışması ile gençler Tink’te %100 eğitim öğretim bursu kazanma şansı yakalıyor!

Türkiye’nin odağı insan olan, ilk ve tek teknoloji koleji “Teknoloji ve İnsan Kolejleri, Tink” gençlerimizi inovasyonla ve girişimcilikle tanıştırmaya devam ediyor. Tink Burs Programı kapsamında her sene düzenlenecek olan Tink #FikrinBursaBedel Yarışmasına start verildi. Gençlerimiz Tink’ten eğitim öğretim bursu kazanmak için kitlesel fonlama ağı Fongogo üzerinden fikirlerini yarıştıracak.

Türkiye’nin odağı insan olan, ilk ve tek teknoloji koleji “Teknoloji ve İnsan Kolejleri” gençlerimizi inovasyonla ve girişimcilikle tanıştırmaya ve desteklemeye devam ediyor. Tink, kitlesel fonlama ağı Fongogo üzerinden yeni bir ilke imza attı. Tink #FikrinBursaBedel Yarışmasında gençlerimiz fikirlerini yarıştıracak. En çok beğeni alan fikir sahipleri Tink’te %100 eğitim öğretim bursu kazanacak.

Öğrencilerin girişimci ruhunu tetiklemeyi, inovasyon kültürünü geliştirmeyi hedefleyen Tink #FikrinBursaBedel Yarışması 17 Şubat 2020’de başladı. 4. Sınıftan 11. Sınıfa kadar her öğrenciye açık olan Fikir Yarışması 2 ay sürecek. Katılım için www.fonogogo.com/fikrimbursabedel sayfasından fikrini paylaşmak yeterli. Fikir yayınlandıktan sonra sosyal medya hesaplarından duyurarak en çok beğeniyi alan kazanacak. Fikri yayınlanan herkes %10 Tink Girişimci İndirimine de hak kazanacak.

#FikrinBursaBedel hakkında Tink Kurucusu Zeynep Dereli “İnovasyon basit anlamda yeniden bir şey yaratmak, üretmektir. İlk aşamada gözlerini açmak, ihtiyacı fark etmek ve bu ihtiyaca yönelik fikir geliştirmek gerekir. İhtiyaç ne kadar büyük bir gruba hitap ediyorsa inovasyon o denli başarıya ulaşır. Türkiye’nin daha başarılı bir noktaya gelebilmesi için üniversite veya daha üst seviyede bu işe başlaması çok geç olduğundan ortaöğretim çağında öğrencilerin bu konularda desteklenmesi gerekiyor. Tink olarak girişimci adaylarımızı her anlamda çok yönlü desteklemekten gurur duyuyoruz. Ülkemizde ilk olan #FikrinBursaBedel Fikir Yarışması, gençlerimizin gelecek hayatına yön vereceğine, hem iş hem de üniversite başvurularında da önemli bir katkı sağlayacağına inanıyoruz. Herkese başarılar dileriz.” dedi.

#FikrinBursaBedel #Fongogo #TeknolojiveİnsanKolejleri #GelecekTink #İnovasyon #GençGirişimci


Detaylı bilgi için: Metin Gürbey /metin.gurbey@tinkturkiye.com / www.tinkturkiye.com

Tink hakkında: Tink, Teknoloji ve İnsan Kolejleri, insanın merkezde olduğu ve dijital çağa hazır gençlerin yetiştirildiği MEB Anadolu ortaokulu ve lisesi müfredatını uygulayan, özel K-12 eğitim öğretim kurumudur. Tink, her öğrencisini çok iyi seviyede “teknoloji okuryazarı” olarak donatmak, öğrencilerinin bu amaçla hedefledikleri en iyi üniversiteye girebilmelerini sağlamak misyonu ile kurulmuştur. Bu anlamda, tüm Tink öğrencileri, teknolojiyi çok iyi anlayan, kullanan ve anlatabilen yetkinlikler çerçevesinde yetiştirilerek gerekli yetkinliğe sahip olurlar. Kişiye özel, yapay zeka kullanarak ters yüz eğitim veren Tink, tüm öğrencilerini kendi yetkinliklerine uyumlu bir şekilde üniversiteye hazırlar. Global değişimin ortasında çok önemli bir rol oynamaya aday Tink Jenerasyonunun temel özellikleri teknoloji okur yazarlığı, inovasyon kültürü ve çok kuvvetli networkleridir.

Haberler